ÇELİK SİLO VE MUHTEVİYATLARI

"GRAMERSAN ÇELİK SİLO İMALATI" anahtar teslimi depolama tesislerini inşa eder,

 İŞİMİZİN FELSEFESİ

Bizim misyonumuz – Türkiye’de ve bütün dünya’da  tarım sektörünün çekiciliğini geliştirme ve iyileştirme, tahıl depolama ve işletme,yurtiçindeki yeni gelişmeler ve gelişmekte olan teknolojileri kullanarak en iyi sonucu almaktır.

 ”GRAMERSAN ÇELİK SİLO İMALATI” iş  felsefesinin temelinde  tüm faaliyetlere yenilikçi bir  yaklaşım geliştirmektir.   Yüksek  rekabet  piyasasında çalışarak, şirketimiz sürekli, aktif yönetimi ile yeni teknolojiler ve  yenilikçi  çözümlerini  geliştirerek lider  konumunu kazandı.

Geniş çaptaki teknolojiler ve işimize yenilikçi yaklaşım modern koşullarda şirketimizin istikrarlı iş yürütmesinin garantisidir.

SİLO TİPİ TAHIL AMBARLARI

Şirket tahıl ürünlerin depolanması için profesyonel ve modern tasarımlar üretir  ve  çeşitli tesislerin  yapımı konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir.

Tarımsal işletmelerin ürün işlemesinden sonra sadece tesislerinin  inşaatına değil, aynı zamanda  Silo tahıl ambarlara ihtiyacı da gerek duymakta.Bu tür nesneler ham bitkiyi geçici olarak değil, aynı zamanda uzun süreli olarak saklayabilir.

“GRAMERSAN ÇELİK SİLO İMALATI” EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE SİLO TİPİ TAHIL AMBARLARINI  KURAR.

Bu tip konteynerler en yaygın olup,  ürünün uzun vadeli depolaması için en iyi koşulları sağlar.

Silo – bu galvanizli çelikten yapılmış güçlü bir yapıdır. İşlenmiş ürünleri çevrenin  olumsuz  etkilerinden, kuşlardan ve kemirgenlerden korur. Bu tahıl ambarları hayvan yeminden tutun tahıl ve tohumlara kadar hemen hemen tüm türleri  için tasarlanmıştır.

Firmamız farklı hacimli siloların kurulumunu yapar, tesislerin kalite dayanıklığını, inşaatın uzun ömürlülüğünü garanti eder.

“GRAMERSA ÇELİK SİLO İMALATI” depolama teknolojileri alanında başarılı deneyimiyle yaklaşık 30 sene faaliyet göstererek, ürünlerini ve hizmetlerini sunmaktadır. Ürünlerimiz Bağımsız Devletler Topluluğuna (BDT) üye ülkelerinin (Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızıstan, Turkmenistan,Tacikistan, Özbekistan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Moldova), Kuzey ve Güney Amerika Kıtasından (Amerika, Kanada, Arjantin, Brezilya ve Paraguay), Arab Ülkelerinden (Suudi Arabistan, İran, Umman, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Surye) Avrupa’dan (Fransa ve Almanya), Afrika Kıtasından (Mısır, Senegal, Fas ve Cezayir) ve Türkiye’nin  diğer bölgelerinin büyük tahıl üreticileri, tahıl ithalat ve ihracatçıları, un fabrikaları, besicilik ile uğraşan firmaları v.s. tarafından büyük  talep görmektedir. Ayrıca firmamız 20’den fazla ülkeye çelik silo ihracatı yapmaktadır.

Tahıl ekimi çoğu çiftliklerin temel işi olduğu için, hasat edilen ürünün  büyük ya da küçük miktarlarda depolama konusu her zaman her biri için de geçerlidir.

Bu durumda, her bir çiftlik ekonominin özellikleri ve toplanmış hasatın hacmini dikkate alarak, bireysel bir yaklaşım gerektirir.

“GRAMERSAN ÇELİK SİLO İMALATI” anahtar teslimi depolama tesislerini inşa eder,

,çok sayıda gerçekleştiren projeleri vardır. bundan ötürü, şirketimiz  bu sektörde büyük bir deneyime sahiptir.

Şirketimiz silo ambarlarında tahıl depolama teknolojisine özel önem veriyor, çünkü bu ambarlar değişik tahıl çeşitlerinin depolanması için idealdir. Bu yüzden tahıl depolama ihtiyacı duyan çiftlikler için bizim şirket en uygun optimal çözümler önermeye hazır.

Müşteri için rekabet avantajı temsil eden tahıl depolama imkanları:

1.Bir silonun hacimi 25 ton ile 12 000 ton arasındadır
2.Aktif havalandırma ve termometreler;
3.Kompleks temizlik ve tahıl kurutma;
4. Ağırlığı dikkate alınarak araca yüklenmesi ve boşaltılması;
5.Tahılın hacminde  ve kalitesinde azalma olmadan tahılın uzun süreli depolanması;
6. Depolama giderlerini minimuma indirmek;

Bu tür nesnelerin tasarımında biz bütün Türk normları ve Uluslararası standartları göz önünde bulundurarak işleri yapiyoruz.  Depolama aygıtları galvanizli çelik oluklu levhalardan, kavisli profil taşıyan unsuru ile konik çatı ve konik alttan veya düz beton alttan ya da havalandırma alt dahili konveyörlerden ve boşaltma kanallarından oluşur.

Silolar müşterinin isteğine göre aktif havalandırma sistemi ve saklanan ürünün ısı kontrolü ayarları  eklenebilir.

Depolanan ürünün kötü hava koşullarından, kemirgen ve kuşlardan korumasını sağlar.

Tahıl ve tohumları uzun vadeli güvenilir depolama, veya kısa süreli yüksek nem oranında ve minimum maliyet ve kayıp ile depolama özelliklerinin dışında silo tipi tahıl ambarları aşağıdaki özelliklere de sahipler:

1. Depolanmış tahılın sıcaklık kontrolünü gerçekleştirir;
2. Tahıl kitlesini soğutur ve düşük sıcaklıkta kurutulmasını sağar;
3. Tahılı arındırma ve depolama ambarını ayıklanma işlemlerini yapar;
4. Tahılın kabulü, depolanması ve boşaltılması işlemlerini gerçekleştirir;
5. Tahıl örneklerini alır;
6. Tahıl dökümünün üst kısımdaki seviyesinin kontrolünü yapar;

Gerekirse böyle bir silo tasarımı müşterinin özel isteğine göre gerekli olan parametreler dikkate alınarak yapılabilir. Özel tasarım çözümleri ürünün ambarın içine doldurulma durumuna göre düzgün yüklenmesini sağlayacaktır.

Bizim teklifler böyle bir yapının imalatı için bütün hizmet döngüsünü ya da belirli aşamalarını kapsar, müşterinin isteğine ve imkanlarına göre inşaatları kuruyoruz.

Yani, ”GRAMERSAN ÇELİK SİLO İMALATI”  projeyi tasarlar ya da komple bir set kurar,  veya montaj ve devreye alma gibi işlemleri yapar, ya da yukarıdaki tüm bu işlemlerin tamamını anahtar teslim yapar.

Her müşteri ile bireysel ilgilenme ve çalışma, düzenin bütün koşulların net ve yüksek kalitede teslim edilmesi, mümkün olan en kısa zaman dilimi içerisinde işi bitirmek - şirketimizin ayırt edici özelliklerinden bir tanesidir.

Biz en kapsamlı ve uygun iş teklifiyle, sizin isteğiniz doğrultusunda size anahtar teslim silo tipi tahıl ambarını kurmaya ve bütün donanım özelliklerini içeren, teknolojik şeması ve karmaşık  durum planı  düzeni yapmaya herzaman hazırız.

Kataloglarımıza Ulaşmak İçin:

Türkçe Kataloğumuzu İndirmek İçin Tıklayınız…

Arapça Kataloğumuzu İndirmek İçin Tıklayınız…

Rusça Kataloğumuzu İndirmek İçin Tıklayınız

Sipariş vermek ya da talepte bulunmak için :

Murat ÖZTÜRK

GENEL MÜDÜR

GSM     : +90 533 633 33 88