Firmamız Ankara merkezli bir şirkettir. A.B.D. Hy-Tech Thermal Solutions firmasının Türkiye ve 12 ülkede distribütörlüğünü 5 seneliğine yaptı. 2006 yılında artan talebi karşılayabilmek için ithal edilen boyaların yanı sıra, Ankara’da kendi fabrikasında üretime başlamıştır. Gramersan & Orijinal Termal Boya ürün gamı olarak ısı yalıtımlı boyalar (ASTM Standartlarına göre) ile yangın geciktirici boyaların (BS, EN, GOST Sertifikalı) sertifikalı olarak üretimini yapan firmadır. Ayrıca, inşaat boyaları ve sanayi boyalarında da yüksek kaliteli ürünler üretmektedir.

GRAMERSAN & ORJİNAL AR-GE ısı yalıtım boyası üretirken mikro seramik kürecik teknolojisinden faydalanır. Mikro Seramik Kürecikler içi boş küçük bir topa benzeyen yapıda olup, yanmaz ve tepkimeye girmezler. 280 Kg/cm2 basınca dayanır ve yaklaşık 1800 oC’da yumuşamaya başlar. Mikro küreciklerin içinde herhangi bir gaz mevcut değildir. Fizik yasalarına göre vakum içerisinde hiçbir madde olmadığından, hiçbir etki iletim yolu ile vakumdan geçemez. Mikro Kürecikler bu özelliği ile boya içerisine karıştırıldığında, birbirlerine daha da yaklaşarak boyadan daha hafif olduklarından yüzeyde bir film şeridi oluşturur. Yüzeyin kuruması ile birlikte içleri vakumlu mikro seramik kürecikler, yapıları sayesinde yüzeydeki ısı transferini minimum düzeye indirir. Mikro Seramik Kürecik katkılı boyalar, güneş ışınlarının %90’ını, ultraviyole ışınlarının %85’ini geri yansıtırlar.

Firmamız AR-GE çalışmalarının çoğu ülkemizdeki SAVUNMA SANAYİNİN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİNCE ONAYLANMIŞ, BAZILARININ ÇALIŞMALARIDA DEVAM ETMEKTEDİR.

AYRICA TRAFOLARIN ISI İZOLASYONU İLE İLGİLİ ÜRETTİĞİMİZ BOYA KAPLAMALARIMIZLA AR-GE ENERJİ PİYASASI DENETLEME KURUMU ( EPDK ) TARAFINDAN ONAYLANMIŞ VE UYGULAMALAR YAPILDIKÇA ÇOK CİDDİ MİKTARLARDA ENERJİ KAYBI ORTADAN KALKMAKTA, TRAFO ÖMÜRLERİNİ UZAMAKTA VE BÖYLECE ÜLKE EKONOMİSİNE MİLYARLARCA TÜRK LİRASI KATKI SAĞLAMAKTADIR.